lacrosse

EC2016: itt a vége, fuss el véle...

2016. augusztus 06. - lacrosseteamhungary

Hihetetlenül izgalmas mérkőzést játszott Anglia és Izrael válogatottja a 2016-os Férfi Lacrosse Európa-bajnokság döntőjében kétezer néző előtt, a gödöllői Szent István Egyetem 1-es pályáján. A csapatok fej-fej mellett mentek, az első félidő végén Izrael vezetett egy ponttal (2:3), a játék második felében az angolok először kiegyenlítettek, a negyedik negyed elejére pedig három gólos előnyt szereztek. A mérkőzés utolsó perceiben Izrael válogatottja dobott két gólt, de kiegyenlíteni nem tudtak, a meccset Anglia nyerte 7:6-ra. Ezzel Anglia megőrizte bajnoki címét, Izrael ezüstérmes lett.

Photo Credit: Oskar Polak

A bajnokság harmadik helyéért Wales és Finnország csapott össze. A meccset végig a finnek dominálták, minden negyedet megnyertek, a walesi válogatott összesen négyszer talált be az ellenfél kapujába (1:3, 1:2, 1:4, 1:3), a végeredmény 12:4 a finn válogatottnak. Egyértelműen Finnország volt a jobb, megérdemelten nyerték meg a bronzérmet.

Az érmeken kívül eldőlt a többi hely sorsa is. Az újonc magyar válogatott a 17. helyet szerezte meg miután Spanyolország csapatát is legyőzte a magyarországi rendezésű 2016-os Férfi Lacrosse Európa-bajnokságon. Az utolsó helyosztón a hazaiak esőben vonultak ki a műfüves pályára, és meggyőző játékkal elhozták az első három negyedet (3:2, 4:0, 3:1), az utolsó játékrész döntetlennel végződött, a végeredmény 13:6.